Poliuretano putomis gali būti izoliuojamos įvairios pastato dalys: stogai (plokšti ir šlaitiniai), lubos, perdangos, pertvaros, išorinės bei vidinės sienos, pamatai. Putomis gali būti šiltinami mediniai ir mūriniai pastatai, statomi nauji ir atnaujinami, arba renovuojami, anksčiau statyti.

     Poliuretano putos sandariai užpildo bet kokius įtrūkimus, nesandarumus, nes sudaro ištisinį izoliacinį sluoksnį. Stogo ir pastogės šiltinimas poliuretano putomis padės sumažinti didžiąją dalį šildymo išlaidų. Šiltinant nereikės jokių tvirtinimo detalių.

     Poliuretano putos yra skirstomos į dvi rūšis: Atvirų porų poliuretano putos ir Uždarų porų poliuretano putos.

Atviros uzdaros

     Atviros poliuretano putos

dažniausiai yra naudojamos patalpų viduje dėl garso izoliacijos ar šilto klimato zonose sienų ir stogų apšiltinimui. Kadangi atviros poros yra kaip porolonas, esant dideliems temperatūrų skirtumams šiose putose kondensuojasi vanduo, kuris laikui bėgant šilumines savybes gali sumažinti per pus. Atvirų poliuretano putų tankis yra 12-20kg/m3. Visgi, jis pasižymi daug blogesnėmis šilumos laidumo savybėmis (1,5 – 2 karto), nei uždarų porų, be to, jo negalima naudoti kaip garų izoliacijos, taigi, jo apsaugai netgi reikalinga garų izoliacija.

     Uždaros poliuretano putos

yra labiausiai tinkamos naudoti Lietuvos klimato sąlygomis. Dėl savo savybių jos naudojamos pastatų šiltinimui iš išorės ir iš vidaus. Kadangi uždarų porų poliuretano putos pasižymi ypač didele šilumine varža, todėl šiltinimo sluoksnis gali būti per pus mažesnis nei atvirų porų poliuretano putų. Uždarų poliuretano putų struktūra yra 95% uždarų porų ir 5 % atvirų porų. Uždaros poros suteikia putoms jų atsparumo vandeniui savybes, o atviros poros suteikia galimybę putoms „kvėpuoti“, todėl apie 5% atvirų porų leidžia stogo konstrukcijai (gegnėms, sijoms ir pan.) „kvėpuoti“ ir išgarinti drėgmės perteklių. Tuo tarpu pati puta lieka nepralaidi vandeniui, todėl nereikės papildomos hidroizoliacijos. Uždarų poliuretano putų šiltinimui tankis, priklausomai nuo šiltinamos konstrukcijos yra 35-60 kg/m3.

Pastatų šiltinimas putomis – Privalumai:

  • Apšiltina net sunkiausiai prieinamas vietas;
  • Puikiai izoliuoja šilumą. Ženkliai plonesnis poliuretano putų sluoksnis geba taip pat kokybiškai išsaugoti tokią pačią šilumą kaip daug storesnis kitų šiltinimo medžiagų. Pastato sienas šiltinti užtenka 10 cm, o lubas – 15 cm storio uždarų poliuretano putų sluoksniu);
  • Poliuretano putos prilimpa ir yra tinkamos beveik kiekvienam paviršiui, įskaitant cemento-asbesto plokštes, trapecijos formos lakštus ar medienos plokštes. Uždarų porų poliuretano putos ženkliai pagerina pastatų konstrukciją ir tarnavimo trukmę;
  • Esant palankiomis sąlygom, galima padengti daugiau kaip 100 m2 plotą per dieną;
  • Savo darbams ir medžiagoms mes suteikiame 10 metų garantiją;
  • Mūsų siūlomos purškiamos poliuretano putos yra labai efektyvios taupant energijos sąnaudas. Tinkamai atlikus darbus, sutaupysite iki 50% savo šildymo išlaidų visam pastato gyvavimo laikui.
  • Nėra kito tokio metodo ir produkto, kuris galėtų varžytis ir pasiekti tokį kaštų efektyvumą kaip purškiamos putos.
  • Poliuretano putos pripažintos viena ekologiškiausių šiltinimo medžiagų. Jos ne tik neturi jokių žalingų sudedamųjų dalių ir neteršia aplinkos, bet ir nedulka, atsparios pelėsiui, nepūva, jose neįsiveisia jokie kenkėjai – graužikai, įvairūs parazitai, bei žalingi mikroorganizmai.